Porady modowe, Typy sylwetek

JAK DOBRAĆ SUKIENKĘ WIECZOROWĄ POD DANY TYP FIGURY?

Sukienki wieczorowe

Sukienka wieczorowa to szczególny rodzaj sukienki, która powinna wyróżniać się nie tylko odświętnym, strojnym wyglądem. Aby prezentować się zachwycająco, musi ona również podkreślać atuty sylwetki. Właśnie dlatego przy zakupie takiej sukienki warto wziąć pod uwagę swój typ figury. Poniżej przeczytacie, jak dobrać suknię wieczorową pod dany typ kobiecej figury.

Kobiece typy figury można podzielić na kilka głównych kategorii. W zależności od budowy sylwetki można następnie dopasować do niej odpowiedni typ sukni, która będzie mogła olśnić każdego.

Podstawowe typy figury:

  • figura jabłko – z większym brzuszkiem
  • figura gruszka – z szerszymi biodrami
  • figura lizak – z szerokimi ramionami
  • figura kolumna – z wąskimi ramionami i biodrami

Jak zatem dopasować suknię wieczorową do wymagań konkretnych figur?

Figura jabłko

W tym przypadku warto postawić na takie kreacje, które będą mogły zamaskować brzuszek.

Najlepszym wyborem będzie sukienka z dopasowaną górą, zaznaczoną talią, a także z lekko poszerzanym dołem, który będzie mógł wyrównać figurę. Dobrym wyborem może być też sukienka empire – odcinana pod biustem. Najlepiej zdecydować się na sukienkę na nieco grubszych ramiączkach albo z krótkimi rękawami lub rękawami 3/4.

Figura gruszka

W przypadku figury gruszki najszerszym elementem są biodra, dlatego też głównym celem będzie ich zrównoważenie.

Polecane sukienki to sukienki poszerzane na dole, w tym sukienki o długości przed kolana lub o długości midi. Sukienka nie powinna posiadać także zbyt małego dekoltu, który może sprawić, że górna część sylwetki będzie prezentowała się zbyt masywnie.

Figura lizak

W tym przypadku mamy do czynienia z szerokimi ramionami, a także węższymi biodrami. Często pojawia się też brak talii.

Takie figury dobrze prezentują się w sukienkach rozkloszowanych, a także w sukienkach typu empire. Najlepiej, aby sukienka posiadała dekolt w kształcie litery V, który zrównoważy szerokość ramion. Ciekawym wyborem będą też sukienki z opadającymi ramiączkami, rękawami typu kimono oraz 3/4.

Figura kolumna

Jest to klasyczna figura chłopięca, z brakiem zaznaczonej talii oraz wąskimi ramionami i biodrami.

Kobiety z taką figurą powinny poszukiwać sukienek z widoczną talią, na przykład oznaczoną marszczeniem, paskiem lub innym detalem. Sukienka może mieć też rozkloszowany dół, by optycznie poszerzyć biodra

Kliknij żeby ocenić
[Ilość ocen: 2 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *