Porady modowe, Stylizacje, Typy sylwetek

JAK OPTYCZNIE WYDŁUŻYĆ SYLWETKĘ CZYLI SUKIENKA DLA NISKIEJ KOBIETY

Jak wydłużyć sylwetkę

Niskie kobiety często unikają sukienek, ponieważ uważają, że mogą one nadmiernie przytłoczyć ich drobną sylwetkę. W rzeczywistości jednak także odpowiednio dobrana sukienka jest w stanie optycznie wydłużyć i przy tym wyszczuplić sylwetkę!

Niewysoki wzrost może powodować problemy z doborem odpowiedniej odzieży. Dotyczy to przede wszystkim spodni, które zazwyczaj mają wtedy za długie nogawki. Duże problemy mogą dotyczyć także doboru odpowiedniej sukienki, która będzie dobrze leżała. To nie tyko kwestia faktu, że sukienki najczęściej szyte są na wyższe kobiety, ale także i tego, że niewłaściwie dopasowany fason może sprawić, że figura będzie prezentowała się na jeszcze mniejszą niż w rzeczywistości.

W sklepach można znaleźć jednak wiele różnych typów sukienek damskich, które będą mogły doskonale sprawdzić się także dla niskich Pań. Za ich pomocą można również wydłużyć sylwetkę!

Fasony sukienek wydłużających sylwetkę

Właściwy fason sukienki może spowodować, że sylwetka będzie wyglądała na wyższą niż w rzeczywistości. Co wybrać?

  • Sukienki rozszerzane na dole – dopasowane u góry oraz rozszerzane dołem sukienki równoważą sylwetkę i powodują, że wygląda ona proporcjonalnie.
  • Sukienki empire – posiadają odcięcie znajdujące się pod biustem, ładnie wydłużają sylwetkę i dodatkowo mogą maskować większy brzuch, szersze biodra.
  • Sukienki dopasowane o długości 3/4 – kończące się na łydce sukienki o dopasowanym fasonie także mogą wydłużyć sylwetkę, ale polecane są tylko dla kobiet o proporcjonalnej budowie ciała.
  • Sukienka z dekoltem w kształcie litery V – pionowe cięcie dekoltu sprawi, że sylwetka będzie wyglądała się na wyższą.
  • Sukienka maxi z rozkloszowanym dołem – takie sukienki, zwłaszcza założone z wysokimi obcasami, mogą dodać nawet do 10 cm!

Wobec tego przez dobór odpowiedniego typu sukienki także można optycznie wydłużyć sylwetkę. Gdy zatem masz trudności z wyborem właściwej kreacji, w której Twoja figura nie będzie wyglądała na niską, pamiętaj o zaprezentowanych przez nas poradach w trakcie swoich zakupów!

Kliknij żeby ocenić
[Ilość ocen: 2 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *