Porady modowe, Stylizacje

JAK SIĘ UBRAĆ NA ROZMOWĘ KWALIFIKACYJNĄ?

Jakie ubranie na rozmowę kwalifikacyjną

Rozmowa kwalifikacyjna, inaczej rozmowa o pracę, to bardzo ważne spotkane. Warto zatem zadbać o to, aby prezentować się podczas niego elegancko. Co założyć?

Wygląd w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej może mieć bardzo duże znaczenie dla jej powodzenia. Strój mówi w tym przypadku o kandydatce na dane stanowisko, a tym samym może pomóc mu także w zdobyciu przewagi nad konkurentami.

W związku z tym bardzo często pojawiają się pytania – co założyć na rozmowę kwalifikacyjną? Podpowiadamy paniom, na co warto zwrócić wówczas szczególną uwagę!

Najlepszy strój biznesowy

Na rozmowę kwalifikacyjną najlepiej założyć strój biznesowy. Co jednak dokładnie kryje się pod tym właśnie terminem?

Strój biznesowy to taki strój, który jest oficjalny, elegancki, a także posiada stonowane kolory. To strój, który będzie wpisywał się w dress-code danej firmy, czyli będzie odpowiadał wymaganiom dotyczącym wyglądu stawianym pracownikom.

Propozycje ubrań damskich na rozmowę kwalifikacyjną:

  • kostium – zestaw składający się z marynarki oraz ze spodni albo ze spódnicy, można założyć do niego koszulę albo inną elegancką bluzkę
  • elegancka sukienka oraz dopasowany do niej żakiet
  • bluzka wizytowa wraz z eleganckimi spodniami, na przykład cygaretkami zaprasowanymi w kant
  • koszula oraz elegancka spódnica, na przykład spódnica ołówkowa

Co na nogi?

Nie można również zapominać o odpowiednich dodatkach. Gdy kobieta zakłada sukienkę albo spódnicę, w takim przypadku konieczne będzie także założenie rajstop, na przykład w cielistym albo ciemnym kolorze. Niedozwolone są rajstopy wzorzyste.

Na stopy można założyć klasyczne czółenka albo też eleganckie buty na niskim obcasie – baleriny, buty wiązane. Obuwie powinno zasłaniać palce.

Postaw na ponadczasową elegancję!

Oczywiście, rodzaj stroju powinien być dostosowany do stanowiska, na które aplikujemy. Nie zawsze konieczne będzie zakładanie eleganckiego kostiumu, ale wystarczy bardziej luźne, lecz schludne ubranie. Gdy jednak nie wiemy, na co się zdecydować, na pewno najlepiej wybrać elegancki strój, którym będzie można zaprocentować w oczach przyszłego pracodawcy!

Kliknij żeby ocenić
[Ilość ocen: 4 Średnia: 4.5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *