Porady modowe, Typy sylwetek

JAK WYSZCZUPLIĆ TALIĘ UBRANIEM?

Jak podkreślić figurę przez ubiór

Masz słabo zaznaczoną talię? Sprawdź, jakie ubrania warto zakładać, aby podkreślić jej wcięcie i nadać figurze bardziej kobiecy wygląd!

Pasek

To chyba najprostszy sposób na to, aby uzyskać atrakcyjnie prezentującą się talię. Pasek dzieli sylwetkę na dwie części, akcentując wówczas wcięcie w talii. Dodatkowo, daje efekt optycznego wyszczuplenia sylwetki.

Pasek można nosić do wielu różnych stylizacji. Świetnie nadaje się do spodni, na przykład jeansów czy cygaretek, ale również można założyć go do spódnicy i do sukienki. W sprzedaży można znaleźć także ubrania posiadające wszyte paski.

Najlepszy efekt można uzyskać wtedy, gdy pasek będzie posiadał kontrastowy kolor z resztą ubrań. Zamiast paska można także zastosować chustkę, dekoracyjny sznurek.

Spodnie z wysokim stanem

Bardzo dobrym sposobem, aby zaznaczyć talię, jest także noszenie spodni z wysokim stanem. Spodnie te potrafią wymodelować sylwetkę i sprawić, ż będzie ona prezentowała się jeszcze lepiej.

Aby osiągnąć optymalny rezultat, warto nosić spodnie z wysokim stanem do bluzek czy koszulek umieszczanych w spodniach.

Baskinka

Nasza kolejna propozycja, aby wyszczuplić talię, to założenie bluzki lub sukienki wyposażonej w baskinkę. To dodatkowy materiał wszyty w okolicach talii, który tworzy dekoracyjne marszczenie.

Baskinka spowoduje poszerzenie bioder, dzięki czemu talia będzie wyglądała na bardziej smukłą.

Kontrastowa góra i dół

Następny sposób, by nadać talii szczupłość, to zestawianie ze sobą ubrań o kontrastowych kolorach, na przykład ciemnych spodni oraz jasnej bluzki. Ważne jest, aby połączenie kolorów znajdowało się właśnie w talii.

Kontrast kolorystyczny powoduje, że talia jest jeszcze lepiej zaznaczona, a w ten sposób można uzyskać sylwetkę klepsydry.

Gorset

Warto także zaznaczyć, że bardzo dobrym wyborem dla tych kobiet, które chciałyby uzyskać talię osy, może być gorset.

Aktualnie w sprzedaży znajdują się różne rozdaje bielizny modelującej tego typu – zarówno klasyczne gorsety wiązane, jak również wygodniejsze gorsety z elastycznych, bezszwowych tkanin.

Kliknij żeby ocenić
[Ilość ocen: 3 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *